TNO dziewcząt: testy sprawnościowe - Orlik Volleymania

TNO dziewcząt: testy sprawnościowe
15.10.2017


W niedzielę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Szczyrku oficjalnie rozpoczął się 28. Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt. W zawodach udział biorą zespoły szesnastu województw. W pierwszej części dnia zawodniczki przeszły testy sprawnościowe.

tno_15.10.2017_1.jpg

Zanim rozegrane zostały pierwsze mecze w grupach zawodnicy wzięli udział w sprawdzianach m.in. biegu po kopercie i wyskokach jednoręcznych.

Pierwsze miejsce w rankingu zajęło województwo śląskie. W zestawieniu najlepszych trzech zawodniczek znalazła się Martyna Czyrniańska - przyjmująca (woj. małopolskie), Julia Bednarczyk – środkowa (woj. śląskie) i Olga Musiał – środkowa/atakująca (woj. podkarpackie)

- Martyna Czyrniańska to niesamowita zawodniczka. Ma 187 cm wzrostu, a zasięg jednorącz zanotowała 313 cm. Podczas tego Turnieju Nadziei Olimpijskich mamy szansę obserwować wiele obiecujących zawodniczek. Część z nich miała okazję już przejść szkolenie w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych. Grają w siatkówkę na naprawdę dobrym poziomie. Teraz ważne jest to jak zaprezentują się na tle swoich rówieśniczek – powiedział Jacek Sitarek, koordynator Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

I dodał -  Warto zaznaczyć, że najlepsze podczas testów sprawnościowych w tym roku były te województwa, które wiodły prym w poprzednich latach. Najlepsze okazało się województwo śląskie. Wyróżniające się zawodniczki to Julia Bendarczyk 188cm wzrostu, zasięg stojąc 252cm i 313 z rozbiegu, Magdalena Stambrowska 186cm wzrostu – zasięg 237cm/304 cm. Można byłoby mieć zastrzeżenia, co do ich szybkości, ale są to zawodniczki grające na pozycji środkowych. Na uwagę zasługuje także Dominika Pierzchała 185 cm – zasięg 247cm/305 cm. Podczas mistrzostw Polski młodziczek świetnie spisywała się Julia Krynicka. Jestem ciekawy jak zaprezentuje się podczas turnieju w Szczyrku. W tym zespole jest naprawdę sporo dziewczyn, które potrafią dobrze grać w siatkówkę.

Drugie miejsce w rankingu zajęło województwo mazowieckie. – Młode siatkarski z tego województwa mogą pochwalić się naprawdę świetnymi parametrami fizycznymi. Zuzanna Frączek ma 189 cm wzrostu – zasięg jednorącz 247cm/297cm. Wiktoria Kowalczyk 189 cm – zasięg 242cm/290cm. To bardzo obiecująca rozgrywająca.  Mimo, że w rankingu nieco niżej uplasowało się województwo warmińsko-mazurskie to w tej drużynie jest kilka wyróżniających się zawodniczek. Mam na myśli Edytę Fiedorowicz i Natalię Godlewską, które mają ponad 180 cm wzrostu – zauważył koordynator Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Ranking województw po testach sprawnościowych:
1. Śląskie 40 pkt
2. Mazowieckie 39 pkt
3. Pomorskie 34 pkt
4. Dolnośląskie 34 pkt
5. Podkarpackie 30 pkt
6. Łódzkie 29 pkt
7. Warmińsko-mazurskiego 28 pkt
8. Zachodniopomorskie 28 pkt
9. Kujawsko-pomorskie 26 pkt
10. Opolskie 23 pkt
11. Wielkopolskie 22 pkt
12. Świętokrzyskie 21 pkt
13. Lubelskie 20 pkt
14. Małopolskie 14 pkt
15. Podlaskie 13 pkt
16. Lubuskie 10pkt

Harmonogram meczów TNO dziewcząt 2017:

14 października, niedziela
Opolskie – Małopolskie
Podlaskie – Podkarpackie
Świętokrzyskie – Zachodniopomorskie
Łódzkie – Lubuskie Śląskie – Lubelskie
Warmińsko-mazurskie – Pomorskie
Kujawsko-pomorskie – Mazowieckie
Dolnośląskie – Wielkopolskie Zachodniopomorskie – Pomorskie
Lubuskie - Mazowieckie
małopolskie – Wielkopolskie  
podkarpackie – lubelskie   Łódzkie – Kujawsko-pomorskie
Opolskie – Dolnośląskie
Podlaskie – Śląskie
Świętokrzyskie – Warmińsko-Mazurskie Dolnośląskie – Małopolskie
Śląskie – Podkarpackie
Warmińsko-Mazurskie – Zachodniopomorskie
Kujawsko-Pomorskie – Lubuskie Lubelskie – Podlaskie
Pomorskie – Świętokrzyskie
Mazowieckie – Łódzkie
Wielkopolskie – Opolskie