PSP nr 11 triumfowała w Kędzierzynie-Koźlu - Orlik Volleymania

PSP nr 11 triumfowała w Kędzierzynie-Koźlu
Pięć godzin zaciętej rywalizacji

W dniu 25 maja 2015 roku w Kędzierzynie-Koźlu rozegrany został turniej ORLIK Volleymania. Do turnieju zgłosiły się drużyny ze Szkół Podstawowych nr 19, 12, 9 oraz 11. Pierwsze miejsce w zawodach zajął zespół PSP nr 11, który walczył awans do finału makroregionu.

Zgodnie z regulaminem awans do finału makroregionu uzyskuje jedynie zwycięzca każdego z sześciu orlików w województwie.

Po blisko pięciu godzinach zmagań najlepszy okazał się drugi zespół PSP nr 11 z Kędzierzyna-Koźla grający w składzie: Piotr Ścisłowski, Bartosz Mojzyk, Daria Boberska, Iza Biedrawa oraz Wiktoria Gwóźdź.

Na dalszych miejscach uplasowały się pozostałe zespoły, w których wystąpili: Arkadiusz Pągowski, Marek Tabor, Tomasz Cembala, Adam Matusiak, Alan Pakuła, Aleksandra Miemiec, Julia Prochera, Wiktoria Jewtuch, Michał Koneczny, Filip Ziółkowski, Agata Matczak, Michał Toczek, Oliwia Kuchta, Oliwia Mordak, Dominika Basa, Wiktoria Cioch oraz Emilia Żyła.

Każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek, wodę oraz pamiątkową koszulkę. Zwycięzcy natomiast prawo startu 15 czerwca w Mysłowicach w finale makroregionu.