W Nakle nad Notecią zwyciężyła drużyna Agent Gwiazdy SP 3 Nakło - Orlik Volleymania

W Nakle nad Notecią zwyciężyła drużyna Agent Gwiazdy SP 3 Nakło
13.05.2016

W czwartek w Nakle nad Notecią został rozegrany 3 z 96 turniejów eliminacyjnych VI edycji Orlik Volleymania 2016. Zawody wygrała drużyna Agent Gwiazdy SP 3 Nakło, która tym samym uzyskała awans do II etapu rozgrywek, czyli finału makroregionu. Łącznie w turnieju zagrało 18 drużyn.

Nakło nad Notecią po raz kolejny było gospodarzem turnieju eliminacyjnego Orlik Volleymania. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół podczas rozgrywania zawodów. W turnieju wzięli udział uczniowie Szkół Podstawowych z klas III-IV i V-VI. Z kolei w rzucance siatkarskiej uczestniczyli najmłodsi adepci siatkówki z Przedszkola Siatkarskiego.

Mecze rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: Klasy VI i V – 6 drużyn, Klasy IV i III – 7 drużyn i Przedszkole Siatkarskie – 5 drużyn.

Zawodnicy klas szóstych rozgrywali mecze systemem każdy z każdym. Młodsze drużyny zostały podzielone na grupy. Rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie najlepszą drużynę turnieju został zespół - Agent Gwiazdy SP nr 3 Nakło w składzie: Nicolas Marasz, Filip Figura, Martyna Konefał, Julia Piotrowiak, opiekun: Iwona Tadych.

II miejsce:
NTS 3: Mateusz Grudziński, Bartosz Jaruzal, Marta Mazurkiewicz, Oliwia Wojnowska, opiekun: Szymon Piniarski

III miejsce:
Lubię Placki: Fabian Czajkowski, Oliwia Kurkowska, Marta Tomaszewska, Martyna Cerajewska, Seweryn Rybarczyk, opiekun: Hanna Kowalska

- Wbrew wcześniejszym obawom i prognozom udało się nam rozegrać turniej przy pięknej pogodzie. Graliśmy miksty w kategoriach klas III-IV i V-VI. Natomiast Przedszkole Siatkarskie wzięło udział w rzucance siatkarskiej. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy pamiątkowe, a najlepsza drużyna „Agent Gwiazdy SP 3 Nakło” uzyskała awans do finału makroregionalnego. Cieszymy się bardzo, że mieliśmy kolejną okazję, żeby zorganizować turniej Orlik Volleymania. To wspaniałe zawody dla młodzieży, która ma możliwość aktywnie spędzić swój wolny czas - powiedział Artur Sierzchuła, organizator turnieju.

I dodał - Rywalizacja była bardzo zacięta i dostarczyła wielu emocji. Wszystkie dzieci otrzymały napoje oraz pamiątkowe dyplomy. Przy organizacji turnieju pomagali nam uczniowie I i II klasy sportowej z Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego działającego w Gimnazjum nr 3 w Nakle. W przypadku zawodów przedszkolaków - wszyscy uczestnicy po zaciętej walce zajęli pierwsze miejsce, a w nagrodę za udział zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.

Ambasadorem turnieju był Łukasz Blamowski, który jednocześnie jest ambasadorem Nakielskiej Akademii Siatkówki w ramach działań Akademia S.O.S.

Najlepsza drużyna na początku czerwca zagra w finale makroregionu we Włocławku.