Zwycięstwo drużyny Przysucha I - Orlik Volleymania

Zwycięstwo drużyny Przysucha I
26.05.2016

23 maja w miejscowości Przysucha został rozegrany turniej eliminacyjny VI edycji Orlik Volleymania 2016. Zawody zostały rozegrane na kompleksie sportowym przy PG w Przysusze. W turnieju wzięło udział 71 osób z siedmiu szkół, łącznie zagrał 12 drużyn. Zaciętą rywalizację wygrał zespół Przysucha I.

Patronat nad turniejem sprawowało Miasto i Gmina Przysucha, a podczas turnieju obecny był wiceburmistrz Adam Pałgan, który osobiście wręczał puchary i medale. Obecny był również dyrektor gimnazjum Leszek Wamil. Zaproszeni goście bardzo chwalili młodych siatkarzy i zachęcali ich, aby w przyszłości wybrali naukę w klasach sportowych o profilu piłka siatkowa w gimnazjum w Przysusze. Na koniec wszyscy finaliści zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

- Trzy pierwsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i medale. Z kolei wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplpmy. Zadbali także o to, żeby młodzież i ich opiekunowie dostali słodki poczęstunek oraz wodę mineralną - powiedział Wojciech Norek, organizator.

I dodał na koniec - Spotkania sędziowali uczniowie naszego gimnazjum, którzy w tym roku awansowali do mistrzostwa Mazowsza, a dwóch z pośród nich jest w kadrze Polski w siatkówce plażowej. To był bardzo dobry wzór dla młodych adeptów.

Zwycięska drużyna: Przysucha I w składzie: Weronika Balcerak, Aleksandra Nocoń, Patrycja Banasiewicz,  Michał Surmacz, Michał Cieślik, Dawid Pakosz, trener: Edyta Szymańska.