Piorun V.T wygrał w Leżajsku - Orlik Volleymania

Piorun V.T wygrał w Leżajsku
26.05.2016

24 maja 2016 na boiskach Szkoły Podstawowej Nr 3 w Leżajsku przy ul 11 listopada 8 został rozegrany turniej eliminacyjny Orlik Volleymania 2016. Zaciętą rywalizację wygrała drużyna Piorun V.T. Zespół ten awansował do finału makroregionu.

W turnieju udział wzięło 20 zespołów z woj. podkarpackiego. Zespoły rywalizowały najpierw w czterech grupach eliminacyjnych, po pięć w każdej. Zespoły rozgrywały meczem systemem każdy z każdym. Następnie zwycięzcy grup grali każdy z każdym o miejsca 1-4, pozostałe zespoły rozegrały półfinały i finały bezpośrednio o miejsca. Łącznie rozegrano 62 mecze. Turniej sędziowali zawodnicy TS Feniks Leżajsk.

Po zakończonym turnieju wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, a zwycięskie zespoły medalami - złotymi, srebrnymi i brązowymi oraz pucharami, które zostały ufundowane przez organizatora.

- Turniej cieszył się jak, co roku bardzo dużą popularnością. Był wzorowo przygotowany i przeprowadzony, a uczestnicy wspaniale pobawili się siatkówką zapowiadając udział w przyszłej edycji - powiedział Jan Mach, organizator z Leżajska.

Końcowa klasyfikacja drużyn:

I miejsce: Piorun V.T. w składzie: Kinga Rączka, Aleksandra Pelczar, Natalia Rejment, Radosław Puczkowski, Maksym Kędzierski, Dominik Baran

II miejsce: SP Wola Zarzycka I

III miejsce: UKS Trójka Leżajsk I