Rzeszów "Pasiaki" wygrały w Łańcucie - Orlik Volleymania

Rzeszów "Pasiaki" wygrały w Łańcucie
27.05.2016


23 maja 2016 roku w Łańcucie został rozegrany turniej eliminacyjny Orlik Volleymania 2016. W zawodach udział wzięło dziewięć drużyn. Ostatecznie rywalizację dygrał zespół Rzeszów "Pasiaki".

acut_2016.jpg

Drużyny zostały podzielone na 2 grupy, w których mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Do dalszego etapu awansowały drużyny, które w swojej grupie zajęły odpowiednia miejsce 1 i 2. Następnie zespoły te zagrały systemem pucharowym o  zwycięstwo i awans do turnieju makroregionalnego.

Wszystkie zespoły pokazały ogromne zaangażowanie i wole walki o każdą piłkę. Turniej zwyciężył zespół „Pasiaki” z Rzeszowa, który w trakcie całego turnieju przegrał tylko jednego seta.

Po zakończeniu gier dzieciom zostały wręczone dyplomy i słodkie upominki. Zwycięskie drużyny otrzymały medale, zaś zwycięscy dodatkowo koszulki z logiem Orlik Volleymanii.

- Turniej Orlik Volleymania to zmagania dla każdego, bez względu na posiadane umiejętności. W Łańcucie turniej ten cieszył się dużym zainteresowaniem, jednak konkurencyjna impreza powiatowa w lekkiej atletyce, spowodowała, że część zespołów nie mogła stawić się na turnieju. Uważam, że powinno być więcej takich ogólnodostępnych inicjatyw - powiedział Patryk Świrad, organizator z Łańcuta.

Klasyfikacja drużyn:
I miejsce: Rzeszów „Pasiaki” w składzie: Julia Wójtowicz Gabriela Bieniek Sebastian Ignaczak Kamil Kenar Artur Szalacha Monika Szwarc, trener: Tomasz Wojtowicz

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Łańcucie „I”
w składzie: Tkacz Gabriela Brzezicka Weronika Barnuś Kamil Skręt Wojciech Górak Łukasz, trener: Monika Kusiak

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Łańcucie „Żabki” w składzie: Skręt Aleksandra Kielar Karina Sowa Kacper Kulka Emil Kut Radosław