PSP 34 RADOM -1 zespół niepokonany - Orlik Volleymania

PSP 34 RADOM -1 zespół niepokonany
31.05.2016

25 maja 2016 roku w Rodomiu został rozegrany turniej eliminacyjny Orlik Volleymania. W zawodach udział wzięło jedenaście zespołów. Najlepszy okazał się PSP 34 Radom - 1, którey awasował do finału makroregionu.

Patronat nad turniejem Orlik Volleymania w Radomiu sprawował - Robert Prygiel, trener Cerradu Czarnych Radom.

W turnieju wzięło udział jedenaście zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Zespoły grały każdy z każdym. W grupach rozegrano 26 meczów. Następnie zespoły, które zajęły pierwsze dwa miejsca w grupach grały systemem 1-2, 2-1. Zwycięzcy tych spotkań rozegrali finałowe spotkanie, którego stawką był awans do finału makroregionu. Z koeli przegrane zespoły walczyły o trzecią lokatę.

- Turniej odbył się przy pięknej pogodzie na obiektach przyszkolnych nr 34 w Radomiu. Udział wzięło 60 uczniów, głównie ze szkół Akademii SOS przy V LO w Radomiu. Poziom gier był zróżnicowany, ale wszyscy zakończyli turniej zadowoleni i otrzymali pamiątkowe dyplomy - powiedział Dariusz Fryszkowski, główny organizator z Radomia.

Końcowa klasyfikacja drużyn:
I miejsce PSP 34 RADOM -1 zespół w składzie: Kacper Maroszek, Kacper Skalski, Mikołaj Mizera, Julia Osińska, Nina Gołębiewska, Zuzanna Kosma
II miejsce PSP 6 RADOM -1 zespół w składzie:
III miejsce: PSP 6 RADOM -2 zespół w składzie: Kacper Marasek, Marcel Orzechowski, Aleksandra Tarka, Wiktoria Klochowicz