VI Ogólnopolski Finał Orlik Volleymania 2016: PLAS I Kielce zwycięzcą turnieju - Orlik Volleymania

VI Ogólnopolski Finał Orlik Volleymania 2016: PLAS I Kielce zwycięzcą turnieju
22.06.2016


PLAS I Kielce, PSP 11 Kędzierzyn-Koźle, Sandecja-Dunajec Nowy Sącz taka jest kolejność na podium VI Ogólnopolskiego Finału Orlik Volleymania 2016, który od wtorku do środy rozgrywany był w Kaliszu.

kalisz_podium_22.06.2016_copy.jpg

Ideą projektu Orlik Volleymania 2016, który rozgrywany jest od 2011 roku, jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności, zasad fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012”.

Od wtorku do środy Kalisz gościł 24 najlepsze drużyny w Polsce, które przeszły przez dwa etapy turnieju Orlik Volleymania 2016. Do Wielkiego Finału awansowały 24 najlepsze drużyny w Polsce. We wtorek uroczystego otwarcia turnieju dokonał Zbigniew Krzyżanowski, Szef Szkolenia S.O.S.

- Na samym początku witam serdecznie wszystkich uczestników VI edycji Orlik Volleymania 2016, a także trenerów i rodziców. Musieliście przejść dwa etapy turnieju, aby dostać się do Wielkiego Finału. Można śmiało powiedzieć, że już teraz znaleźliście się w gronie najlepszych drużyn w Polsce - powiedział Zbigniew Krzyżanowski, Szef Szkolenia S.O.S.

W pierwszym dniu turnieju zespoły zostały podzielone na cztery grupy, po sześć w każdej. Mecze rozgrywano system każdy z każdym. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy uzyskały awans do ćwierćfinału. Pozostałe drużyny musiały zadowolić się walką o niższe lokaty.

Rywalizacja o poszczególne miejsce VI edycji Orlik Volleymania 2016 rozpoczęła się w środę o godzinie 9.30. Warto w tym miejscu podkreślić, że wszystkie drużyny prezentowały naprawdę wysoki poziom sportowy.

W Wielkim Finale znalazła się drużyna PSP 11 Kędzierzyn-Koźle i PLAS I Kielce. Sędzią głównym tego meczu został wybrany Grzegorz Bociek, Ambasador VI edycji Orlik Volleymania 2016. Zespoły rozegrały bardzo zacięte trzy setowe spotkanie. Pierwszą partię na swoją korzyść rozstrzygnęła drużyna z Kędzierzyna-Koźla (12:10). W drugiej bezapelacyjne lepsza okazała się ekipa z Kielc (11:5). Ostatecznie po ponad dziesięciominutowym tie-breaku triumfowali zawodnicy i zawodniczki z drużyny PLAS I Kielce (13:11).

- Jestem pod ogromnym wrażeniem gry wszystkich uczestników turnieju Orlik Volleymania, który został rozegrany w Kaliszu. Chcę bardzo podziękować głównym organizatorom turnieju z ramienia Polskiego Związku Piłki Siatkowej, że zaproponowali mi pełnienie roli Ambasadora. Mam świadomość tego, ile pracy musieli włożyć w przygotowanie całych zawodów. Chylę przed nimi czoła.  Dla mnie była to sama przyjemność, żeby spotkać się z tymi wszystkimi fantastycznymi drużynami - podkreślił Grzegorz Bociek, Ambasador VI edycji Orlik Volleymania 2016.

Końcowa klasyfikacja drużyn:
1. PLAS I Kielce
2. PSP 11 Kędzierzyn-Koźle
3. Sandecja-Dunajec Nowy Sącz

4. UMKS MOS Wola Warszawa
5. Piorun V.T. Rzeszów
6. SKS Szóstka/UKS Serbinów Biała Podlaska
7. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 Starogard Gdański
8. Zahir Wschowa/Virtus Szlichtyngowa
9. Championy Zachodniopomorskiego Szczecin/Pyrzyce
10. LUKS Sukces 1 Komprachcice
11. UKS "Jasinek I" Gdańsk
12. Rzemieślnik Kwilcz/Szamotulanin Szamotuły
13. SP 4 Andrychów
14. SP 3 Nysa 1
15. UKS Hetman Sobieski Poznań
16. Kurian Volley 4 Olsztyn
17. "Szewczyk" Ostrołęka
18. Sejny-Suwałki
19. Sokoliki Kamienna Góra
20. PLAS II Kielce
21. UKS "AS" Koczała
22. SOS Jastrzębie
23. Koset  I Grudziądz
24. Kurian Volley I Olsztyn