Sebastian Świderski i Piotr Gruszka – Ambasadorzy Kinder+Sport - Orlik Volleymania

Sebastian Świderski i Piotr Gruszka – Ambasadorzy Kinder+Sport
05.07.2018

 
Ambasadorami turnieju Kinder+Sport są Sebastian Świderski i Piotr Gruszka. Podobnie jak przed rokiem Ambasadorzy będą obecni przez trzy dni w Zabrzu podczas zmagań drużyn biorących udział w XXIV Ogólnopolskim Finale Turnieju Kinder+Sport.

ambasadorzy_ks_2018.jpg
Sebastian Świderski w reprezentacji Polski rozegrał 298 meczów z czego 102 w Lidze Światowej. Wspólnie z reprezentacją Polski seniorów wywalczył m.in. tytuł wicemistrza świata w 2006 roku w Japonii. Wcześniej z reprezentacją Polski juniorów został mistrzem Europy w 1996 roku, a w 1997 r. mistrzem świata juniorów. Sebastian Świderski funkcję Ambasadora Kinder+Sport pełni od 2007 roku.

- Jestem dumny, że jestem Ambasadorem Kinder+Sport. To jest najlepszy i największy turniej dla tych dzieciaków. My, Ambasadorzy jesteśmy dla tych dzieci tylko dodatkiem. Warto dodać, że na ogólnopolski finał przyjeżdżają nie tylko zespoły i trenerzy, ale całe rodziny, kluby kibica, które kibicują swoim pociechom. To wszystko tworzy niesamowitą atmosferę – powiedział Sebastian Świderski.

I dodał – Na przestrzeni tych kilku lat program Kinder+Sport bardzo się rozwinął. Na boisku widzimy już nie tylko przebijanie piłki, ale również elementy taktyki i techniki.

Drugim Ambasadorem Kinder+Sport jest Piotr Gruszka, który tę zaszczytną funkcję pełni od 2015 roku. Piotr Gruszka to jeden z tych sportowców światowego formatu, który był zawodnikiem reprezentacji kraju przez kilkanaście lat. Zaczął w 1995 roku, a potem przez 16 lat udowadniał, że należy do światowej czołówki. W reprezentacji Polski rozegrał łącznie 450 meczów, za co dziękowało mu w 2014 roku ponad 65 tysięcy kibiców. Piotr Gruszka oficjalnie żegnał się z drużyną narodową przed meczem Polska - Serbia, który na Stadionie Narodowym otwierał polski mundial.

- Drużyny zawsze są bardzo dobrze przygotowane do walki o medale podczas turnieju finałowego Kinder+Sport. To cieszy, bo zawodniczki i zawodnicy cały rok ciężko pracowały, aby zagrać w finałach. Cały czas obserwujemy jak dzieci się rozwijają i podnoszą swoje umiejętności od dwójek przez trójki, a na czwórkach kończąc. Podczas ogólnopolskiego finału czuje się niesamowitą, siatkarską atmosferę – zakończył Piotr Gruszka.

Ogólnopolski turniej minisiatkówki Kinder+Sport jest organizowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z Ferrero Polska Commercial, JM Marketing Group oraz Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. Patronat honorowy nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wielki Finał Kinder+Sport 2018 - Hala MOSiR Zabrze, ul. Matejki 6.

Harmonogram Turnieju
6 lipca 2018 – Uroczyste Otwarcie godz. 11.00
6 -7 lipca 2018 (godz. 9.00 – 18.00) – rozgrywki Wielkiego Finału Kinder+Sport
8 lipca 2018 (godz. 9.00 – 13.00) – Finały rozgrywek o Puchar Kinder+Sport

Więcej informacji o turnieju:
https://www.kindersport.pl
https://www.kindersport.szps.pl
https://www.facebook.com/kinderplussport
https://www.orlikvolleymania.pl
https://www.pzps.pl
https://www.facebook.com/Orlik-Volleymania-374441149292434/
Instagram: kinderplussport_pl

Aplikacja “Wyniki Finału Minisiatkowki” dostępna w App Store oraz Google Play

Autor: Katarzyna Porębska, foto Dariusz Lewandowski