Inauguracja turnieju „ORLIK Volleymania” - Orlik Volleymania

Inauguracja turnieju „ORLIK Volleymania”
19.08.2011

„Turniej ORLIK Volleymania uważam za otwarty”. Tymi słowami, siódmego czerwca przywitał dziennikarzy i wszystkich zgromadzonych Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Ryszard Stachurski. Konferencja prasowa, która odbyła się na "Orliku" w Warszawie zainaugurowała kolejny cykl imprez sportowych na "Orlikach", które mają wpisać się na stałe w kalendarz zawodów dla wszystkich kochających siatkówkę.

Na konferencji obecni byli przedstawiciele wszystkich zainteresowanych stron. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Ryszard Stachurski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski, burmistrz Bielan Rafał Miastowski, a także Mistrz Europy i wicemistrz Świata w siatkówce Piotr Gruszka. Na konferencji poinformowano o idei rozpowszechniania programu wśród dzieci i młodzieży oraz o założeniach organizacyjnych. Piotr Gruszka zachęcał do jak najszerszej popularyzacji siatkówki w Polsce a także podkreślił wkład programu "Moje Bosiko - ORLIK 2012" w rozwój tej dyscypliny Sportu.
 
Założeniem Programu „Moje Boisko – Orlik 2012” jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu. Aby przyciągnąć jak największą liczbę dzieci i młodzieży przygotowano cykl turniejów, który ma obejmować kilka dyscyplin sportu. Pierwszym był turniej piłki nożnej o puchar Premiera Donalda Tuska,  następnie odbyła się impreza koszykarska pod nazwą "Orlik Basketmania". "Orlik Volleymania" to trzeci, realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki projekt.
 
Zapisy na turniej Orlik Volleymania rozpoczęły się 7 czerwca i potrwają do 31 sierpnia 2011 roku. Młodzież podzielona na dwie kategorie wiekowe: 12-13 lat i 14-15 lat będzie rywalizować w trzech etapach – eliminacji gminnych, finałów wojewódzkich oraz finału ogólnopolskiego. Cały cykl rozpocznie się wraz z początkiem roku szkolnego, 1.09.2011 roku i zakończy się wielkim finałem w Gdańsku 1 i 2 października 2011 roku.
 
Na koniec konferencji czekała wielka niespodzianka. Organizatorzy zaproponowali dziennikarzom mecz siatkówki MEDIA kontra VIP, w którym wystąpili m.in. minister Stachurski, prezes Przedpełski, dyrektor Lenkiewicz, burmistrz Miastowski, wspierani przez Piotra Gruszkę. Zespół dziennikarski wspierał znakomity przed laty siatkarz, reprezentant Polski, dzisiaj prezes Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej Witold Roman. Mecz zakończył się wygraną drużyny MEDIA 15:12.