Turniej Orlik Volleymania rozpoczęty. Eliminacje gminne trwają - Orlik Volleymania

Turniej Orlik Volleymania rozpoczęty. Eliminacje gminne trwają
13.09.2011

Wraz z początkiem roku szkolnego rozpoczęły się rozgrywki pierwszej edycji turnieju Orlik Volleymania. W czterech województwach ponad 500 zespołów dziewcząt i chłopców rozpoczęło rywalizację pod siatką. Eliminacje gminne mają wyłonić drużyny, które zmierzą się w finałach wojewódzkich.

Turniej Orlik Volleymania ruszył pełną parą. W czasie miesięcy wakacyjnych drużyny chłopców i dziewcząt w wieku 12-13 i 14-15 lat zgłaszały się do pierwszej edycji siatkarskich turniejów na Orlikach. Do rozgrywek Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej wytypowały cztery województwa – mazowieckie, wielkopolskie, pomorskie i łódzkie. W pierwszych dniach września na ośmiu Orlikach w ośmiu miastach w każdym regionie rozpoczęto eliminacje gminne. Do turnieju zgłosiło się ponad 500 zespołów. Zwycięscy eliminacji gminnych uzyskują awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się 17 i 18 września we Wrześni i Legionowie oraz 24 i 25 września w Łodzi i Człuchowie. Każdy z uczestników eliminacji gminnych otrzymuje od organizatorów pamiątkową koszulkę  oraz pamiątkowy dyplom uczestnictwa w turnieju Pierwsza edycja turnieju siatkarskiego na Orlikach cieszy się sporym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Już teraz można stwierdzić, że idea turnieju Orlik Volleymania sprawdza się w praktyce. Potwierdzeniem tego jest liczba zawodników uczestniczących w turnieju.
 
Eliminacje gminne zakończą się 15 września a w najbliższy weekend poznamy pierwsze drużyny, które awansują do finału ogólnopolskiego. Dla młodych zawodników będzie to z pewnością spore wydarzenie a emocji podczas turniejów finałowych na pewno nie zabraknie.