Ruszyła VI edycja Orlik Volleymania - Orlik Volleymania

Ruszyła VI edycja Orlik Volleymania
07.05.2016

Od 15 kwietnia trwa rekrutacja do udział w VI edycji Orlik Volleymania. Turniej organizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej przeznaczony jest dla uczniów Szkół Podstawowych. Wielki finał zostanie rozegrany w dniach 20-22 czerwca.


orlik_2016_to.png

To już szósta edycja ogólnopolskiego turnieju ORLIK Volleymania. Rozgrywki organizowane są od 2011 roku na kompleksach wielofunkcyjnych „Orlik”, wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Organizatorami rozgrywek są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Projekt finansowany jest z budżetu państwa.

Szósta edycja turnieju organizowana w 2016 roku swoim zasięgiem obejmie szesnaście województw na terenie całej Polski. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować podczas turniejów na 96 Orlikach.

Turniej „Orlik Volleymania” rozgrywany jest od 1 maja do 22 czerwca br. W rozgrywkach może uczestniczyć reprezentacja Szkół Podstawowych, Uczniowskich Klubów Sportowych oraz drużyny utworzone przez społeczności lokalne i organizacje pracujące z dziećmi i młodzieżą. W turnieju mogą uczestniczyć dziewczynki i chłopcy z rocznika 2003 i młodsze. Wszystkie drużyny muszą spełnić kryteria wiekowe określone w Regulaminie. W skład drużyny może wchodzić od 4 do 6 zawodniczek i zawodników (drużyny mieszane w stosunku). Na boisku podczas meczu musi znajdować się 4 zawodników (dwie dziewczynki i dwóch chłopców), pozostali zawodnicy są rezerwowymi. Każda drużyna musi mieć swojego opiekuna, który odpowiada za udział w rozgrywkach, we wszystkich fazach turnieju.

Turniej organizowany będzie w trzech etapach. Eliminacje rozegrane będą w terminie od 1 maja do 1 czerwca br., finały makroregionów w terminie od 2 do 17 czerwca br. Rozgrywki zakończy finał ogólnopolski, który zostanie rozegrany 20-22 czerwca 2016 roku.

- Osobiście uważam, że są takie turnieje jak Orlik Volleymania są bardzo potrzebne. To coś innego, niż tylko zwykłe odbijanie piłki. To połączenie ogromnej pasji do siatkówki rozgrywanej na świeżym powietrzu. Można powiedzieć, że to inny rodzaj plażówki, z tą różnicą że nie gramy na piasku, tylko na specjalnie przygotowanych boiskach z trawą. Myślę, że wielu osobom może się to podobać. Dla wielu może też być początek marzeń o prawdziwej  grze w siatkówkę, tak jak było w moim przypadku - powiedziała Natalia Murek, która dwa lata temu brała udział we wspomnianym turnieju. Aktualnie jest uczennicą NLO SMS PZPS w Szczyrku oraz przyjmującą kadry narodowej juniorek.

Ideą projektu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności, zasad fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012”.

Lista Orlików, na których rozegrany zostanie pierwszy etap rozgrywek, znajduje się na oficjalnej stronie turnieju pod adresem www.orlikvolleymania.pl. Ze strony można pobrać również formularz zgłoszeniowy, oświadczenia opiekunów oraz regulamin rozgrywek. Dokumenty zgłoszeniowe wraz z oficjalnym Regulaminem Turnieju (jako pliki PDF do pobrania) znajdą się również w zakładce „O Turnieju”/”Regulamin”.
 
DLACZEGO WARTO ZGŁOSIĆ SIĘ DO TURNIEJU?
- „Orlik Volleymania” to jedyny ogólnopolski turniej siatkarski dla młodzieży organizowany w Polsce na taką skalę;

- Ogólnopolskie rozgrywki to wielkie sportowe emocje, możliwość przeżycia niezapomnianej, siatkarskiej przygody oraz nawiązania nowych przyjaźni;

- Turniej ORLIK Volleymania to możliwość rozwijania sportowej pasji;

- Turniej ORLIK Volleymania to atrakcyjne zestawy pamiątkowe dla każdego uczestnika, a dla zwycięzców nagrody i Wielki Finał pełen niespodzianek!