Grzegorz Bociek Ambasadorem VI edycji Orlik Volleymania! - Orlik Volleymania

Grzegorz Bociek Ambasadorem VI edycji Orlik Volleymania!
20.05.2016


Grzegorz Bociek zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i reprezentant Polski został Ambasadorem VI edycji Orlik Volleymania. - Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę pełnić tak zaszczytną rolę w propagowaniu siatkówki wśród najmłodszych adeptów - powiedział Ambasador.

grzegorz_bociek_3.jpg

Grzegorz Bociek urodził się 6 czerwca 1991 i gra na pozycji atakującego.  W swojej dotychczasowej karierze bronił barw MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, PGE Skry Bełchatów, AZS Częstochowa i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

30 sierpnia 2013 roku zadebiutował w reprezentacji Polski w towarzyskim meczu z Serbią. Dzień później w drugim spotkaniu towarzyskim zdobył 30 punktów. Dobre występy sprawiły, że ówczesny trener kadry narodowej - Andrea Anastasi postanowił zabrać zawodnika na mistrzostwa Europy. Jeszcze przed mistrzostwami Starego Kontynentu wspólnie z reprezentacją Polski wywalczył srebrny medal podczas Uniwersjady w 2013 roku.

- Gra w reprezentacji Polski była zawsze moim marzeniem. Na pewno nie myślałem, że to wszystko potoczy się tak szybko. Cieszę się, że jestem tutaj. Atmosfera w zespole jest dobra. Chłopaki mnie akceptują. Zdrowie dopisuje. Oby tak dalej - mówił po swoim debiucie w kadrze narodowej.

Bociek od sezonu 2014/15 broni barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W VI edycji Orlik Volleymania będzie pełnił funkcję Ambasadora. - Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę pełnić tak zaszczytną rolę w propagowaniu siatkówki wśród najmłodszych adeptów. Wiem, że przede mną tę funkcję sprawowali wybitni polscy siatkarze, tacy jak Piotr Gruszka, Paweł Papke, Michał Bąkiewicz, Marcin Prus oraz Sebastian Świderski. Postaram się wywiązać ze swoich obowiązków najlepiej jak potrafię  - powiedział Grzegorz Bociek.

Ambasadorzy Orlik Volleymania:
2011- Piotr Gruszka
2012 - Paweł Papke
2013 - Michał Bąkiewicz
2014 - Marcin Prus
2015 - Sebastian Świderski
2016 - Grzegorz Bociek


Fot. Piotr Sumara