XXIV Finał Turnieju Kinder+Sport oficjalnie rozpoczęty - Orlik Volleymania

XXIV Finał Turnieju Kinder+Sport oficjalnie rozpoczęty
06.07.2018

 
W Hali Sportowo–Widowiskowej w Zabrzu przy ulicy Matejki 6 w piątek odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia XXIV Ogólnopolskiego Finału Turnieju Minisiatkówki Kinder+Sport Zabrze 2018. W Wielkim Finale łącznie udział biorą 192 zespoły dziewcząt i chłopców z szesnastu województw. Drużyny rywalizują w kategorii "dwójek", "trójek" i "czwórek".

ks06.07_1.jpg– Po raz dwudziesty czwarty rozgrywany jest ten turniej. Ten turniej zaczął się właśnie tu w Zabrzu. Chcę wszystkim, którzy tworzą tę wielką sportową imprezę podziękować za taką organizację. Dziękuję także rodzicom, którzy namawiają swoje dzieci do uprawiania sportu, a także nauczycielom i trenerom, którzy pracują z dziećmi. Wszystkim zespołom życzę pięknej, sportowej rywalizacji. Niech wygra najlepszy – powiedział podczas ceremonii otwarcia Witold Grochowski, Honorowy Prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Turniej minisiatkówki rozgrywany jest w Zabrzu od 1995 roku. Od tego roku nieprzerwanie do 2012 roku, to właśnie w tym mieście gościły największe zawody dla najmłodszych adeptów siatkówki. Śmiało możemy powiedzieć, że Zabrze stało się stolicą młodzieżowego volleyballa. Przez cztery kolejne lata ogólnopolski finał minisiatkówki gościł w różnych częściach Polski. W latach 2013 i 2014 młode siatkarski i siatkarze rywalizowali o medale w Drzonkowie w województwie lubuskim. Rok później turniej rozegrano w Krakowie (2015), a w 2016 roku w Częstochowie. W 2017 roku po czterech latach przerwy zawody wróciły niejako do korzeni, czyli do Zabrza. Organizatorzy podjęli decyzję, że 24. edycja tego wyjątkowego turnieju również zostanie rozegrana na Śląsku.

– Witam wszystkich bardzo serdecznie w Zabrzu podczas Wielkiego Finału Kinder+Sport. Cieszymy się bardzo, że w hali MOSiR w Zabrzu możemy gościć tak wspaniałą młodzież, a przy okazji podziwiać wasze wspaniałe zagrania. Jestem przekonany, że będziecie miło wspominać pobyt w naszym mieście, a liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów umilą wam pobyt. Mam nadzieję, że w przyszłości będziecie mogli powiedzieć, że ten turniej był ważnym stopniem w rozwoju waszej kariery. Każdy wie, jak ważną rolę odgrywa sport w życiu każdego młodego człowieka – powiedział Jan Pawluch, wiceprezydent miasta Zabrze, kierując te słowa do blisko tysiąca uczestników turnieju.

Rolę Ambasadorów turnieju Kinder+Sport pełni Sebastian Świderki i Piotr Gruszka. Ambasadorzy są obecni podczas zawodów. Dopingują młodych adeptów siatkówki, robią sobie pamiątkowe zdjęcia z zawodniczkami, zawodnikami i trenerami oraz rozdają tysiące autografów.
 
– Pragnę serdecznie pogratulować wszystkim rodzicom dzieci, które biorą udział w turniej Kinder+Sport w Zabrzu. Wiem doskonale, co to znaczy poświęcać cały rok, aby wozić dzieci na treningi i turnieje. Gratuluję trenerom, którzy poświęcają swój czas i pasję dla siatkówki, żeby uczyć swoich podopiecznych. Gratuluję także wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, bo jesteście w Wielkim Finale Kinder+Sport! Jesteście najlepsi w całej Polsce! Życzę wam wspaniałych emocji, bawcie się dobrze. Miłej zabawy podczas trzech dni tego turnieju – podkreślił Piotr Gruszka, Ambasador Kinder+Sport.

Piątek jest pierwszym dniem rywalizacji podczas Wielkiego Finału Kinder+Sport. W hali MOSiR w Zabrzu zostały rozstawione 24 boiska do gry w kategorii "dwójek", "trójek" i "czwórek". Pierwsze gwizdki spotkań Kinder+Sport rozbrzmiały o godzinie 9.00. Kilkanaście minut później zespoły cieszyły się z pierwszych zwycięstw, a także musiały przełknąć pierwszą gorycz porażki. Rozgrywanie meczów podczas pierwszego dnia zaplanowane jest do godziny 18.00.

Ogólnopolski turniej minisiatkówki Kinder+Sport jest organizowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z Ferrero Polska Commercial, JM Marketing Group oraz Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. Patronat honorowy nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wyniki I dnia Wielkiego Finału Kinder+Sport 2018
Dwójki dziewcząt etap 1: https://kindersport.szps.pl/tabela/dwojki-dziewczat-etap-1/
Dwójki chłopców etap 1: https://kindersport.szps.pl/tabela/dwojki-chlopcow-etap-1/
Trójki dziewcząt etap 1: https://kindersport.szps.pl/tabela/trojki-dziewczat-etap-1/
Trójki chłopców etap 1: https://kindersport.szps.pl/tabela/trojki-chlopcow-etap-1/
Czwórki dziewcząt etap 1: https://kindersport.szps.pl/tabela/czworki-dziewczat-etap-1/
Czwórki chłopców etap 1: https://kindersport.szps.pl/tabela/czworki-chlopcow-etap-1/

Aplikacja “Wyniki Finału Minisiatkowki” dostępna w App Store oraz Google Play

Autor: Katarzyna Porębska, fot. Dariusz Lewandowski/Kinder+Sport