Stolzle Częstochowa sponsorem Eco-Team AZS 2020. Na grudzień zaplanowano mocno obsadzony turniej młodzieżowy - Orlik Volleymania

Stolzle Częstochowa sponsorem Eco-Team AZS 2020. Na grudzień zaplanowano mocno obsadzony turniej młodzieżowy
30.10.2018

 
Podczas zwołanej na 30 października konferencji prasowej ogłoszono nowego sponsora tytularnego AZS 2020 Częstochowa. Została nim Stolzle Częstochowa, która swoim wsparciem objęła również Akademię Częstochowskiej Siatkówki. W dniach 20-21 grudnia w Częstochowie zostanie zorganizowany turniej międzynarodowy m.in. z udziałem gospodarzy, reprezentacji Polski U-18 oraz młodzieżowej drużyny z Modeny.

azsstolzle.jpg

Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – pod taką nazwą od dzisiaj występowały będą młodzieżowe drużyny akademików. Roczną umowę podpisano we wtorek, 30 października.

- Nasza współpraca z klubem doskonale wpisuje się w prowadzoną przez nas politykę marketingową. Stolzle Częstochowa od lat wspiera lokalny sport, o czym wiedzą kibice siatkówki, żużla, czy piłki nożnej, czas więc na młodzież, z którą wiążemy ogromne nadzieje – mówił Artur Wołoszyn, prezes Stolzle Częstochowa.

Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa to klub skupiający wyłącznie chłopców w wieku 7-18 lat. Celem założonego w 2013 roku Stowarzyszenia było sześcioletnie szkolenie młodzieży, która w 2020 roku zasili drużynę AZS-u Częstochowa, występującego w I lidze. Cel poniekąd osiągnięto już teraz. Obecnie w drużynie prowadzonej przez Sinana Tanika gra dwóch wychowanków „młodzieżówki”, tj. Hubert Mańko i Krzysztof Rykała.

- W AZS 2020 Częstochowa tkwi ogromny potencjał, o czym świadczą ostatnie, niezwykle udane sezony i zdobycie tytułu Mistrza Polski kadetów. Chcemy jak najbardziej uczestniczyć w tym projekcie, a trzeba przyznać, że przed nami niełatwe zadanie. Nie chcemy wspierać jedynie finansowo. Chcemy być dojrzałym partnerem dla tego klubu, partnerem który współuczestniczy w jego rozwoju. Z podobnymi wyzwaniami stykamy się na co dzień w naszej pracy operacyjnej. My również poszukujemy młodych ludzi, talentów, które następnie chcemy rozwijać, by osiągali jak najlepsze wyniki, ale przede wszystkim spełniali swoje własne, osobiste cele. Liczę na to, że spotkamy się tutaj za kilka lat świętując awans juniorów do I Ligi, może kolejne mistrzostwo Polski, a to wszystko pod szyldem Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – dodał prezes zakładu.

Stolzle Częstochowa z siedzibą przy ul. Warszawskiej w Częstochowie to jeden z liderów zatrudnienia w Częstochowie. Dziennie produkuje przeszło 500 ton szkła, a produkty trafiają do największych marek na całym świecie w sektorze farmaceutycznym, spożywczym, a także perfum i kosmetyków. Firma od lat angażuje się w działania charytatywne i sportowe, z czego doskonale znana jest w środowisku lokalnym. Oprócz samego zaangażowania w projekt AZS 2020 swoim wsparciem objęła również Częstochowską Akademię Siatkówki, czyli akcję społeczną mającą na celu aktywizację dzieci i młodzieży.

– Akademia to projekt wspierający rozwój fizyczny najmłodszych z klas 1-4. Te dzieci nie mają dostępu do zajęć wychowania fizycznego, bo jest to nauczanie początkowe, do SKS-ów również, bo są za małe, a jak widać po naszych zajęciach zaangażowanie dzieciaków jest ogromne. Spotykamy się wręcz z problemem zbyt dużej ilości chętnych – mówił Prezes Stowarzyszenia Częstochowskiej Siatkówki, Wojciech Pudo.

Obaj prezesi postawili przed sobą kilka dość istotnych sportowych celów, jednak niemal jednogłośnie zauważyli, że najważniejszy wydaje się być jeden: Ruszyć sprzed komputerów najmłodszych!

Kolejną nowością jest turniej, który AZS 2020 zorganizuje pod koniec grudnia. Do Częstochowy przyjedzie 7 drużyn, w tym reprezentacja Polski U-18 i młodzieżowy zespół z Modeny. Włosi będą w Częstochowie przez 6 dni i odbędą również wspólne treningi z częstochowianami.

– Wiemy, że w grudniu w Częstochowie odbędzie się finał Klubowych Mistrzostw Świata. Nie będzie to jedyna impreza międzynarodowa w mieście. Będziemy organizować turniej międzynarodowy, który odbędzie się 20-21 grudnia w obiektach sportowych w Częstochowie. Turniej z dość mocną obsadą. Chcemy promować nasze miasto, które zawsze na siatkarskiej mapie było widoczne. Trochę ostatnie czasy są słabsze dla nas, ale nie przejmujemy się, chcemy przywrócić to miejsce Częstochowie, dlatego zaprosiliśmy drużyny z zagranicy i topowe zespoły z Polski, żeby uczestniczyły z nami w tym turnieju – zakończył Pudo.

Autor: Katarzyna Porębska/Informacja prasowa