Aktualności - Orlik Volleymania

W czwartek eliminacje w Starogardzie Gdańskim
Impreza na stałe wpisana do kalendarza


Starogard Gdański jako pierwsze z sześciu miast w województwie pomorskim rozegra eliminacyjny turniej ORLIK Volleymania 2015. W czwartek na pewno w turnieju weźmie udział piętnaście drużyn, ale organizatorzy przygotowani są na przyjęcie dodatkowych zespołów.


Sebastian Świderski Ambasadorem ORLIK Volleymania 2015
"Bo siatkówka to gra zespołowa"


11188377_868045599931984_4573818680282317492_n.jpg


Sebastian Świderski urodził się 26 czerwca 1977 w Skwierzynie, w latach 1996 - 2011 rozegrał 322 mecze w reprezentacji Polski. Dwukrotny olimpijczyk (2004, 2008). Największym sukcesem sportowym podczas gry w kadrze narodowej było zdobycie w 2006 roku tytułu wicemistrza świata.W środę turniej eliminacyjny w Andrychowie
32 drużyny zagrają w AndrychowieAndrychów jako pierwsze miasto w województwie małopolskim będzie gospodarzem turnieju eliminacyjnego ORLIK Volleymania 2015. W środę trzydzieści dwie drużyny powalczą o awans do finału makroregionu. Organizatorzy turnieju przyznają, że wszystko zostało już przygotowane. Teraz czekają tylko na przybycie zespołów.

- Jesteśmy już przygotowani do turnieju. Oficjalnie do turnieju w Andrychowie zgłosiły się trzydzieści dwie drużyny. Możliwe jest jednak, że w środę dołączą jeszcze zespoły z dwóch Szkół Podstawowych. Jesteśmy przygotowani na taką ewentualność - powiedział Tomasz Rupik, organizator turnieju w Andrychowie.

Turniej w Andrychowie to drugi eliminacyjny turniej jaki odbędzie się w tegorocznej edycji ORLIK Volleymania 2015. Wcześniej, bo 28 kwietnia turniej odbył się w Ełku, w województwie warmińsko-mazurskim.
Terminy turniejów eliminacyjnych ORLIK Volleymania 2015
I etap rozgrywek

Zgodnie z regulaminem ORLIK Volleymanii 2015 w pierwszym etapie rozgrywek, w każdym województwie zostaną rozegrane turnieje eliminacyjne - po sześć w każdym. Najlepsza drużyna awansuje do finału makroregionu.
Rusza piąta edycja ORLIK Volleymania
Orlik Volleymania 2015Przed nami piąta edycja ogólnopolskiego turnieju ORLIK Volleymania. Rozgrywki organizowane są od 2011 roku na kompleksach wielofunkcyjnych „Orlik”, wybudowanych w ramach programu „Moje boisko - Orlik 2012”. Organizatorem rozgrywek są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Tegoroczna edycja turnieju swoim zasięgiem obejmie szesnaście województw w Polsce. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w jednej kategorii (drużyny mieszane), podczas 96 turniejów eliminacyjnych. W turnieju mogą uczestniczyć dziewczynki i chłopcy z rocznika 2002 i młodsze.

Turniej organizowany będzie w trzech etapach. W pierwszej kolejności zostaną rozegrane turnieje eliminacyjne - po sześć w każdym województwie.  Następnie odbędą się finały makroregionów, w tym roku zostaną one rozegrane w Darłowie, Ropczycach, Olsztynie o Mysłowicach. Rozgrywki zakończy ogólnopolski finał, który zostanie rozegrany 20-21 czerwca w Kędzierzynie-Koźlu.

Ideą projektu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności, zasad fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko - Orlik 2012”.
 
W kolejnych dniach będziemy informować o najbliższych organizowanych turniejach. Ponadto będzie można przeczytać wywiady z trenerami drużyn i koordynatorami turnieju. Zapraszamy do śledzenia naszej ofocjalnej strony.


Idź do strony  1 2 3 ... 61 [62] 63 ... 69 70 71