Turniej Orlik Volleymania na półmetku rozgrywek - Orlik Volleymania

Turniej Orlik Volleymania na półmetku rozgrywek
22.09.2011

Turniej Orlik Volleymania, który rozpoczął się rekrutacją drużyn na początku czerwca, dotarł do półmetku rozgrywek. W każdym z czterech województw biorących udział w rozgrywkach rozegrano w sumie 120 turniejów dla czterech kategorii. Po eliminacjach gminnych przyszedł czas na finały wojewódzkie. Do tej pory rozstrzygnięcia padły w dwóch z czterech turniejów. Do finału ogólnopolskiego awansowały po dwa najlepsze zespoły w każdej kategorii.

Pierwsze mecze turnieju Orlik Vollemania rozpoczęły się na początku września w czterech województwach: wielkopolskim, mazowieckim, łódzkim i pomorskim. W każdym województwie turnieje rozgrywano na 8 wybranych Orlikach. W sumie rozegrano 120 mini turniejów. Do walki stanęły 254 drużyny dziewcząt i 230 drużyn chłopców, w sumie 484 drużyny w dwóch kategoriach wiekowych 12-13 lat oraz 14-15 lat. Oznacza to, że łącznie do startu w pierwszej edycji turnieju Orlik Volleymania zgłosiło się 3 872 zawodników co jest dużym sukcesem organizatorów.Dwa pierwsze turnieje półfinałowe za nami. W miniony weekend rozegrano je dla woj. mazowieckiego w Legionowie i dla woj. wielkopolskiego we Wrześni.
 
Dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii awansowały do wielkiego finału. Każda z drużyn na podium otrzymała puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Zawodnicy, zawodniczki a także widzowie mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej strefy Fun Zone, w której można było sprawdzić swoje umiejętności siatkarskie i wygrać atrakcyjne nagrody. Dwa kolejne turnieje finałów wojewódzkich odbędą się w najbliższy weekend 24-25 września. Gospodarzami finałów dla woj. łódzkiego będzie Łódź a dla woj. pomorskiego Człuchów. Po tych turniejach będziemy znali pełną listę 32 drużyn, które zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego. Gospodarzem finału będzie miasto Sopot.