Finały wojewódzkie zakończone. Za tydzień wielki finał Orlik Volleymanii - Orlik Volleymania

Finały wojewódzkie zakończone. Za tydzień wielki finał Orlik Volleymanii
28.09.2011

W ubiegły weekend poznaliśmy kolejnych finalistów ogólnopolskiego finału Orlik Volleymania. Drużyny z województw pomorskiego i łódzkiego stoczyły bój o Sopocki finał krajowy. Podczas turniejów rozegranych w Człuchowie i Łodzi byliśmy świadkami emocjonujących spotkań i fantastycznej postawy zawodniczek i zawodników.

Turnieje wojewódzkie rozegrane w ubiegły weekend odbywały się przy pięknej słonecznej pogodzie. Drużyny nie mogły narzekać na aurę a poziom sportowy był równie wysoki jak liczba stopni Celsjusza na termometrach. Zarówno w Człuchowie jak i w Łodzi, gdzie odbyły się finały wojewódzkie, widzowie nie mogli narzekać na poziom rozgrywek. Ambitnie grające zespoły chciały zdobyć upragniony awans do finału ogólnopolskiego.
 
Drużyny z województwa pomorskiego, grające w Człuchowie, pokazały, że siatkówka na Pomorzu rozwija się i jest coraz popularniejsza. Bardzo dobre wrażenie zostawił po sobie zespół UKS Jastarnia. Startujący w dwóch kategoriach wiekowych chłopcy wygrali rywalizację z rówieśnikami i w komplecie zameldowali się w finale ogólnopolskim. W drużynach dziewcząt poziom był wyrównany. W starszej kategorii zwyciężyły dziewczyny UKS Orzeł Malbork, które bez porażki zakończyły turniej. W finale wygrały z drużyną UKS Morena Miastko, której nie udało się zrewanżować za porażkę grupową. Nie zmienia to faktu, że obie ekipy awansowały do sopockiego finału. W grupie dziewcząt z roczników 1998/1999 bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki Gimnazjum nr 1 Kościerzyna, które w finale pokonały zespół ze Starogardu Gdańskiego. Turniej w tej kategorii wzbudził najwięcej emocji a poziom był najbardziej wyrównany.
 
W Łodzi w kategorii chłopców królowali chłopcy z Gimnazjum nr  5 ze Zduńskiej Woli. Oba zespoły zakwalifikowały się do wielkiego finału w Sopocie. Młodszy zespół wygrał turniej, pokonując w finale zespół Szkoły Podstawowej Czastary. Starszy zespół w meczu o pierwsze miejsce uległ w dwóch setach drużynie Gimnazjum Przygłów. Nie zmienia to faktu, że oba zespoły zostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie. W kategorii dziewcząt sporą niespodziankę sprawił Zespół Szkół Bratoszewice, który wygrał turniej roczników 1996/1997 pokonując w finale zespół z Sulejowa. Wśród młodszych dziewcząt tryumfowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej pokonując w ostatnim meczu drużynę SP 137 z Łodzi.
 
Drużyny z finałów wojewódzkich z Człuchowa i Łodzi uzupełniły stawkę zespołów, które zmierzą się w dniach 1-2 października w wielkim finale ogólnopolskim. Finał odbędzie się na Placu Mancowym w Sopocie i na pewno będzie to wielkie święto siatkówki. 32 najlepsze drużyny z kraju w 2 kategoriach wiekowych będą rywalizować na specjalnie przygotowanych boiskach o tytuł najlepszych drużyn w kraju. Emocji z pewnością nie zabraknie. Serdecznie zapraszamy do Sopotu.